Staż naukowy Aleksandry Lipczyńskiej

Z początkiem 2016 r. dr inż. Aleksandra Lipczyńska rozpoczęła zagraniczny staż naukowy w Berkeley Education Alliance for Research in Singapore (BEARS). BEARS jest spółką non-profit założoną w 2011 r. przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Służy jako intelektualna platforma współpracy dla świata nauki i przemysłu w zakresie badań, nauki i przedsiębiorczości, dzięki czemu owocne wyniki badań mogą być sprawnie przeniesione do realizacji w praktyce.

Dr Lipczyńska dołączyła do interdysciplinarnej grupy naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (UC Berkeley), Uniwersytetu Technicznego Nanyang (NTU) oraz Narodowego Uniwersytetu w Singapurze (NUS) pracującej w programie SinBerBEST. SinBerBEST (Singapore-Berkeley Building Efficiency and Sustainability in the Tropics) jest jednym z dwóch programów badawczych prowadzonych przez BEARS, finansowanym przez Narodową Fundację Badań w Singapurze. Misją programu jest prowadzenie szeroko stosowanych badań w celu opracowania innowacyjnych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych do projektowania, modelowania i eksploatacji zrównoważonych budynków zlokalizowanych w tropikach.